Tālr.: +371 66907447 E-pasts: info@niuelektromotorolleri.lv 

Ar B kategorijas autovadītāja apliecību drīkst vadīt AM kategorijas mopēdus un motorollerus, A1 kategorijas motociklus un triciklus, kā arī B1 kategorijas triciklus un kvadriciklus.

Tas nozīmē, ka jebkuru NIU e-mopēdu var vadīt ar B kategorijas vadītāja apliecību. Turklāt jebkuru NIU e-mopēdu, izņemot N GT modeli ar maksimālo ātrumu 70 km/st, var vadīt jau no 14 gadu vecuma ar AM kategorijas vadītāja apliecību.

N GT modeļa vadīšanai ir nepieciešama B kategorijas vadītāja apliecība vai A1, A2, vai B1 kategorijas vadītāja apliecība, kuru var saņemt no 16 gadu vecuma.

Saskaņā ar Latvijas Republikas spēkā esošo likumdošanu:

  1. Ar AM kategorijas vadītāja apliecību no 14 gadu vecuma var vadīt mopēdu – transportlīdzekli, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3 un ceļu satiksmē pieļaujamais braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/st.

Transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir tiesības vadīt A, B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, Latvijā atļauts vadīt arī AM kategorijas transportlīdzekļus.

  1. Ar A1 kategorija vadītāja apliecību no 16 gadu vecuma var vadīt motociklu – transportlīdzekli, kura motora darba tilpums nepārsniedz 125 cm3 un jauda nepārsniedz 11 kW, kā arī triciklu, kura jauda nepārsniedz 15 kilovatus.

Transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir tiesības vadīt A2 vai B kategorijas transportlīdzekļus, Latvijā atļauts vadīt arī A1 kategorijas transportlīdzekļus. Ar B1 kategorijas vadītāja apliecību var vadīt arī kvadriciklus.

Kategorijas: Svarīgi zināt